Olejowanie włosów krok po kroku

 

Olejowanie włosów jest coraz bardziej doceniane i popularne. Olej jest doskonałym rozwiązaniem dla zniszczonych, łamliwych i matowych włosów, rozdwojonych końcówek albo wypadających włosów. Olejowanie włosów w widoczny sposób wpływa na poprawę ich wyglądu, służy ich nawilżeniu, odżywieniu, poprawieniu ich sprężystości i regeneracji.

Nakładanie oleju na włosy to bardzo prosta czynność, polegająca na rozprowadzaniu oleju na włosy wraz ze skórą głowy. Można też nakładać oleje jedynie na końcówki albo od połowy włosów. Następnie wykonuje się delikatny masaż, zakłada na głowę foliowy czepek i owija głowę ręcznikiem w celu wzmocnienia działania oleju. Zabieg olejowania włosów powinno się wykonywać na 1-3 godziny przed myciem. Kurację stosuje się 1-2 razy w tygodniu, żeby nie przesadzić. Wśród korzyści, jakie przynosi olejowanie włosów, warto wymienić: regenerację i wzmocnienie, dogłębne nawilżenie i odżywienie, nadanie miękkości i połysku, łatwiejsze rozczesywanie, zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochronę włosów przed utratą protein. Po kilku godzinach zmywamy olej. W pierwszej kolejności staramy się spłukać olej ciepłą wodą, a następnie myjemy dokładnie szamponem raz lub dwa razy. Ważne jest, aby zaprzestać używania produktów z zawartością silikonów itp. – inaczej olejowanie nie przyniesie pożądanych skutków, ponieważ silikony nie dopuszczają do włosa składników zawartych w oleju. Po każdym olejowaniu należy zastosować odżywczą i nawilżającą maseczkę do włosów, która nie zawiera ciężkich silikonów, drażniących detergentów i mocnych konserwantów. Wskazane jest suszenie włosów bez użycia suszarki i pozostawienie włosów bez stylizacji.

Najlepiej przetestować różne oleje i wybrać ten, który służy nam najbardziej. Najlepsze są oleje nierafinowane i zimnotłoczone ponieważ te mają najwięcej substancji odżywczych. Powinno się unikać takich, które w składzie mają parafinę.

Do najbardziej znanych i polecanych olejów należą:

Olej kokosowy – najpopularniejszy olej stosowany do włosów, doskonale odżywia włosy suche i regeneruje zniszczone końcówki.

Olej rycynowy – zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek, pomaga również na łupież. Stosowany także do dłoni.

Olej ze słodkich migdałów – idealny dla matowych i przesuszonych włosów.

Olej jojoba – nawilża i zmiękcza słabe, zniszczone włosy, działa kojąco przy łupieżu.

Oliwa z oliwek – posiada silne właściwości nawilżające, dlatego doskonale nadaje się do włosów suchych.

Oleje indyjskie – czyli gotowe mieszanki olejów o intensywnym orientalnym zapachu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18736 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/olejowanie-wlosow-krok-po-kroku/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutd in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435