Praktyczny olejek rycynowy na rzęsy, brwi, paznokcie

 

Olej rycynowy to gęsta ciecz, bezbarwna lub jasnożółta. Jest jednym z najbardziej znanych „zdrowotnych” olejków. Przez nasze mamy i babcie był stosowany przede wszystkim do olejowania włosów. Olej rycynowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, stosowany był od wieków w medycynie. Przynosił ulgę przy bólach brzucha, leczył bezsenność i infekcje skórne. Od lat znany jest jako jeden z najlepszych środków przeczyszczających. Świetnie sprawdza się jednak także w pielęgnacji urody. Szeroko wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, m.in. do produkcji mydeł, dezodorantów, pomadek czy perfum. Możesz wypróbować jego działanie, stosując olejek rycynowy w naturalnej postaci.

Olejek rycynowy może być stosowany jako dodatkowa terapia nawilżająca dla twoich dłoni. Szczególnie warto zaaplikować go na skórę, jeśli masz za sobą sobotnie sprzątanie lub kilka godzin spędzonych w kuchni. Może się jednak także przydać przy manikiurze. Wtarty w skórki od paznokci, zmiękczy je i ułatwi wycinanie. Swoim dłoniom możesz także zafundować bardziej długotrwałą terapię. Smaruj je co wieczór przed snem olejkiem rycynowym. Skóra stanie się delikatniejsza, skórki bardziej miękkie, a paznokcie mniej łamliwe.

Olejek rycynowy świetnie sprawdzi się również zamiast toniku do twarzy. Olejek rycynowy zapobiega stanom zapalnym i znakomicie się sprawdza przy usuwaniu ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu, że nie zmywasz z twarzy jej naturalnych lubrykantów za pomocą mydła i wody, łatwiej jest utrzymać balans nawilżenia skóry. Nie będzie musiała „nadprodukować” sebum, by zrekompensować to, które zmyłaś, używając innych kosmetyków. Po oczyszczeniu twarzy olejkiem rycynowym, pory będą swobodnie oddychać.

Olejek rycynowy nie tylko zmiękczy niewinnie wyglądające skórki od paznokci. Poradzi sobie także ze zrogowaciałym naskórkiem u stóp, popękanymi piętami, a nawet z odciskami. Najskuteczniej zadziała, jeśli kurację przeprowadzisz wieczorem. Przed pójściem spać, nasmaruj stopy olejkiem i załóż bawełniane skarpetki. To dobra metoda nie tylko na pozbycie się stwardnień i odcisków, ale też na złagodzenie bólu pięt czy poduszek. Z powodzeniem możesz ją wypróbować po całym dniu, spędzonym w butach na obcasach.

Co więcej, olejek ten usuwa znamiona i kurzajki. Codziennie wieczorem wcieraj olejek rycynowy w te, których chcesz się pozbyć. Po kilku tygodniach zauważysz, że zaczynają się kurczyć. Jeśli będziesz kontynuować kurację, ostatecznie znikną, nie pozostawiając żadnego śladu. Całkowite usunięcie kurzajek lub znamion może zająć od dwóch do trzech miesięcy.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18393 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/praktyczny-olejek-rycynowy-na-rzesy-brwi-paznokcie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679 in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435